İNSTAGRAM BEĞENİ

İNSTAGRAM BEĞENİ

https://www.medyaajans.org

İNSTAGRAM BEĞENİ

Sosyal medya uygulamaları boş zamanlarımızı değerlendirmek için kullandığımız kadar yapılan paylaşımlardan ülke ve dünya gündemini takip etmek için de kullanmaktayız. Bu platformların kullanıcı kitlesinin fazla olması ve bu alanda kişilerin sürekli paylaşım yapması ülke gündemini de daha yakından takip etmemizi sağlamaktadır. Ve pek çok şeyi bu uygulamalar sayesinde ister evde yatıyor olalım ister bir kafede oturuyor olalım istediğimiz an bu platformlara girerek takip edebilmekteyiz. Güncel olayların yanı sıra paylaşım yapan kişilerin gönderilerini takip ederek kim nerede ne yapmakta mutlu mu mutsuz mu bu platformlar bunun takibini yapmamızı da sağlamaktadır.

Sosyal medya uygulamalarını kullanmamızın bir diğer nedeni de daha fazla kitleye ulaşma isteğimiz ve gönderilerimizin da fazla kişiye ulaşarak beğeni almasıdır. Beğenmek ve beğenilmek insan olarak ruhsal doyumumuzu sağlayan en önemli kavramlardır ve insanlığın en eski tarihinden itibaren tüm milletler, kadın ve erkek fark etmeksizin hepimiz için önemli olan kavramlardır. Özellikle son yıllarda sosyal medya uygulamalarının popülerleşmesi ile kendi yaşamlarımızdan ölümsüzleştirdiğimiz kareleri buralarda paylaşıyor olmamız bu iki kavramın daha fazla önem kazanmasını sağlamıştır. Bu uygulamalarda yaptığımız paylaşımların daha çok kişiye erişmesini ve daha çok beğeni almasını istemekteyiz.

Sosyal medya platformlarındaki paylaşımlarımızın daha fazla beğeni alması için internet üzerinden yaptığımız araştırmalarda bazen işe yaramamaktadır. Ve uyguladığımız yöntemler gönderilerimizin etkileşim almasında çoğu zaman yetersiz kalmaktadır. Peki gönderi etkileşimimizi ve instagram beğeni sayımızı arttırmak için neler yapmamız gerekmektedir. Bu yazımızda sizlere bu sorunun cevabını vermeye çalışacağım.

İnstagramda beğeni arttırma nasıl yapılır?

İlk olarak instagramdaki gönderilerinize daha çok beğeni gelmesini istiyorsanız yapmanız gereken takipçi sayınızı arttırmaktır. Takipçi sayınız ne kadar fazla olursa gönderileriniz o kadar fazla kişiye ulaşacak ve beğeni alacaktır.

Daha sonra izlemeniz gereken yol ise hesabınız eğer gizli konumdaysa bunu herkese açık konuma getirmeniz gerekmektedir ki sizi tanımayan ya da takipçiniz olmayan kişilerde paylaşımlarınızı görebilsin ve beğenebilsinler.

Daha sonra izlemeniz gereken yöntem gönderilerinizde instagramın sizlere sunmuş olduğu filtreleri kullanmanızdır. Etkileyici filtreler ile daha çarpıcı gönderiler elde edebilirsiniz ve böylece diğer kullanıcıların gönderilerinizi beğenmesini sağlayabilirsiniz.

Bir sonraki adım ise etkileyici filtreler kullandığınız gönderilerinize instagramda popüler olan hashtag etiketlerini kullanmaktır.  Bu etiketler ile gönderilerinizin daha çok etkileşim almasını ve böylece daha fazla beğeni almasını sağlayabilirsiniz. Ancak burada dikkat etmeniz gereken şey çok fazla etiket kullanmamaktır en fazla 5 – 6 adet en popüler etiketler ile gönderilerinizin daha fazla etkileşim almasını sağlayabilirsiniz.

Şimdi de en fazla kullanılan ve en pratik olan maddeye değineceğim. İnstagram beğeni programı kullanmak. Pek çok popüler instagram kullanıcısı bu sayede hem beklemek zorunda kalmadan hem de pratik, hızlı ve güvenli bir şekilde instagram beğeni sayılarını arttırmaktadır.

admin

Bir Cevap Yazın