Trafik Çilesini Azaltacak Olan Kuzey Marmara Otoyolu’nun Son Hali Havadan Görüntülendi

Trafik Çilesini Azaltacak Olan Kuzey Marmara Otoyolu’nun Son Hali Havadan Görüntülendi

Kuzey Marmara Otoyolu’nun tamamlanarak hizmete açılan bölümleri Yavuz Sultan Selim Köprüsü ile Osmangazi Köprüsü’nü birbirine bağladı. Bağlantı sağlanan KMO’nun yan yollarda ve bazı viyadüklerde çalışmalar devam ederken yolların son durumu havadan görüntülendi.

Kuzey Marmara Otoyolu’nun (KMO) Çatalca-Yassıören ile Habibler-Başakşehir kavşakları kesimleri ve Kurtköy-Akyazı kesiminin 4’üncü bölümü tamamlandı.

ERDOĞAN AÇILIŞINI YAPMIŞTI

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açılışını yaptığı otoyol sayesinde Yavuz Sultan Selim Köprüsü ile Osmangazi Köprüsü arasında bağlantı sağlandı. Bazı viyadüklerde ve yan yollarda halen yol çalışmaları devam ederken KMO’nun son durumu havadan görüntülendi.

BÜYÜK KOLAYLIK SAĞLAYACAK

Kuzey Marmara Otoyolu’nun Çatalca kısmında yol inşaatı devam ederken, Çatalca’dan Kuzey Marmara Otoyolu’na bağlanan bir araç Osman Gazi köprüsünden geçebilecek. Kurtköy-Akyazı kesiminin 4’üncü bölümünün hizmete girmesi ile hem Osmangazi Köprüsü üzerinden Gebze-Orhangazi-İzmir Otoyolu ile Kuzey Marmara Otoyolu bağlantısı hem de transit taşıt trafiğine hizmet eden Yavuz Sultan Selim Köprüsü ile Osmangazi Köprüsü birbirine bağlandı.

81 KİLOMETRE YOL YAPILDI

Kuzey Marmara Otoyolu Kurtköy-Akyazı kesiminin 4’üncü bölümünde 81 kilometre yol yapıldı. Bunların 22 kilometresi ana yol olmak üzere, 36 kilometre bağlantı yolu ve 23 kilometre de kavşak yolları yapıldı.

Kuzey Marmara Otoyolu’ndan görüntüler;

admin

Bir Cevap Yazın